top of page
Search

CST – kraniosakralna terapija


Kraniosakralna terapijo (CST) je izumil in razvil osteopatski zdravnik dr. John E. Upledger po dolgotrajni raziskovalni dejavnosti, ki je potekala od 1975 do 1983 na Michigan State University, kjer je bil zaposlen kot klinični raziskovalec in profesor biomehanike.

Kranisoakralna terapija (CST) je nežna metoda evaluacije in izboljšanja delovanja fiziološkega sistema, ki ga imenujemo kraniosakralni sistem. Ta je sestavljen iz membran in cerebrospinalne tekočine, ki obkroža in ščiti možgane ter hrbtenjačo. Z uporabo zelo lahkega dotika, ki ni težji od 5 gramov, terapevt razrahlja omejitve znotraj kranioskaralnega sistema. Rezultat teh popravkov je izboljšanje delovanja živčnega sistema kot tudi vseh ostalih sistemov v telesu: prebavnega trakta, mišično-skeletnega sistema, respiuratornega sistema, cirkulatornega sistema in ostalih. CST – kraniosakralna terapija se je pokazala za uspešno pri fizičnih posledicah dolgotrajnega stresa kot je PTS – post travmatski sindrom, depresivnost in anksioznost.

S tem, ko dovolimo, da telo skozi prejemanje kraniosakralne terapije lahko ponovno razvije svojo sposobnost samozdravljenja, se dvigne tudi splošna odpornost telesa, bolečine se lahko bistveno zmanjšajo ali izginejo, zato jo uspešno uporabljamo pri:


· Migrenskih napadih

· Kronični bolečini v vratu in hrbtenici

· Moteni motorični koordinaciji

· Kolikah

· Avtizmu

· Obolenjih centralnega živčnega sistema

· Ortopedskih težavah

· Poškodbah glave

· Alzheimerjevi bolezni in demenci

· Poškodbah hrbtenjače

· Skoliozi

· Težavah pri učenju

· Zaostajanju pri razvoju otroka

· Kronični utrujenosti

· Čustvenih pretresih

· Pri posledicah stresa in napetosti

· Fibromialgiji in ostalih obolenjih veznih tkiv

· TMJ – sindromu čeljustnega sklepa

· PTS – posttravmatskemu sindromu

· Post- operativna stanjih

 
 
 

Comments


Single Post: Blog_Single_Post_Widget

040749149

©2018 by Zavod Kali Durga, zavod za širjenje duhovnosti, Maribor. Proudly created with Wix.com

bottom of page