top of page
Search

Kraniosakralna terapija, dolgi kovid in okrevanje po kovidu


Upledger Institute, ki deluje v Ameriki in to zelo uspešno že vrsto let, je v zadnjih dveh letih dognal, da kraniosakralna terapija izredno pozitivno deluje na okrevanje po kovidu in na dolgi kovid. Blaži posledice, ki prizadanejo živčni sistem in same možgane s tehniko nežnega dotika. Dotik se uporablja za manipulacijo kosti glave in medeničnega predela, kar posledično pospeši oziroma uredi kraniosakralni ritem. Kraniosakralni sistem vpliva na tvorbo kraniosakralne tekočine, ki obdaja možgane in hrbtenjačo.

Kakšni so simptomi dolgotrajnega kovida?

- Oslabelost in utrujenost

- Možganska megla

- Oteženo dihanje

- Bolečine v prsnem predelu

- Bolečine, ki se selijo po telesu

- Slabost po fizičnem naporu

- Nezmožnost okušanja in vonjanja

Kljub temu, da imajo starejši več možnosti, da se jim okužba s kovidom podaljša v dolgotrajni kovid, lahko te dolgotrajne posledice doletijo kogarkoli, ne glede na leta.

Pacienti, ki so poiskali pomoč pri kraniosakralnem terapevtu po dolgotrajnem kovidu, poročajo o bistvenem izboljšanju simptomov.

Poleg blaženja bolečin CST vpliva predvsem na opravilno sposobnost. Oslabljenost, ki je najbolj pogost simptom dolgotrajnega kovida, namreč onemogoča kvalitetno opravljanje vsakdanjih opravil. Kraniosakralno terapijo se da uporabiti skupaj s fiziterapevtsko obravnavo, kjer se pacientom pokaže enostavne vaje, ki izboljšajo samo mobilnost telesa. Kraniosakralna terapija je alternativna tehnika, ki blaži predvsem bolečine, glavobole in druge simptome dolgotrajnega kovida. Klienti, ki so se po posvetu z zdravnikom vseeno odločili, da bodo vzporedno s klasičnimi metodami poskusili še s kraniosakralno terapijo, pa poročajo o uspešnemu zmanjšanju utrujenosti in bolečin ob uporabi te tehnike.

 
 
 

Comments


Single Post: Blog_Single_Post_Widget

040749149

©2018 by Zavod Kali Durga, zavod za širjenje duhovnosti, Maribor. Proudly created with Wix.com

bottom of page